20 Ocak 2016 Çarşamba

BTR ismi artık FATİH Projesi BT Rehberliği oldu

Bilişim öğretmenlerinin kanayan yarası olan B.T.R. görevlendirmeleri 2012 yılından beri devam etmekteydi. BTR'nin açılımı Bilişim Teknolojileri Rehberliğidir. Bu görev Fatih projesi bulunan okullarda ders dışında o okuldaki akıllı tahtalar ve tabletler ile ilgilenmek, öğrenci, öğretmen ve idareye bilişim konusunda ve FATİH projesi konusunda rehberlik etmek gibi kapsamaktadır. Okullara gönderilen resmi yazılar ile bu görevin ismi Fatih Projesi BT Rehberliği olarak değiştirilmiştir.
Sadece isim değişmemiştir isim dışında görevlendirme esasları ve görev tanımları da değişmiştir. Artık FATİH projesini kapsayan okulların sayısının da artmasıyla proje olmayan okullarda kesinlikle görevlendirme yapılamayacağı belirtilmiştir. Bunun dışında açıklamalarda bir çok konu daha da açıklanmıştır. Bu görev ile ilgili dosyaya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bu görevlendirme yazısında daha önceden açıkça belirtilmeyen bir çok konu açıklığa kavuşturulmuştur. Fakat bazı konular tartışmaya açık olmuştur. Bunlardan biri de görevlendirme olmadığı günler nöbet görevi verilebilir ibaresidir. Bununla birlikte nöbet ücretinin verilmeyeceği söyleniyor. Derse girdiği okulda da Fatih Projesi var ise ve yine başka bir okula da görevlendirme var ise o zaman her gün Fatih Projesi BT Rehberliği görevi olur ve bu ders planına işlenir bu şekilde de nöbet tutulmaz.

Yine bazı şeyleri zaman gösterecek gibi ama bu görevlendirme de eski görevlendirme yazıları gibi her şeyi açık ve net sunmuyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder